• SPOTKANIE Z KRAKOWSKIMI LEGENDAMI

•

6 maja uczniowie klasy II i III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Tam dzieci poznały Trakt Królewski, drogę, prowadzącą na Wawel, którą niegdyś przemierzali królowie, a także wzięły udział w grze terenowej. W czasie spaceru uczniowie rozwiązywali zagadki, poznawali krakowskie legendy oraz ciekawe miejsca i zabytki miasta królów. Wysłuchali hejnału na krakowskim rynku oraz uraczyli się pysznymi obwarzankami na ulicy Grodzkiej. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był rejs statkiem po Wiśle. I tutaj również czekały na dzieci łamigłówki związane z krakowskimi legendami. Można było np. sprawdzić swoje umiejętności aktorskie inscenizując legendę o Wandzie. Wycieczka bardzo się podobała. Wszyscy wrócili zmęczeni ale pełni wiedzy i dobrego humoru.

• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

•

Rokrocznie w naszej szkole odbywa się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w której (oprócz nauczycieli, pracowników i uczniów), biorą także udział przedstawiciele władz Gminy Krzeszowice. Po akademii uczniowie klasy VIII wraz z p. dyrektor, nauczycielami oraz wiceburmistrzem p. Witoldem Kulczyckim, a także z p. Janiną Walkowicz zapalili znicze i złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Nawojowej Górze.

• ZIELONA SZKOŁA - MUSZYNA 2024

•

Końcem kwietnia uczniowie z klasy IV i V przebywali na „Zielonej szkole” w Muszynie w ośrodku „Alpina Sport”. Podczas wyjazdu atrakcji było co niemiara, od zajęć sportowych począwszy, na rajdach górskich i wieczornych spacerach skończywszy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale w świetnych humorach i pełni dobrych wspomnień.