• WARSZTATY Z "KLEKSEM"

•

W pierwszym tygodniu ferii zimowych chętni uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach i aktywnie spędzić wolny czas. Poniedziałkowe przedpołudnie to gry i zabawy na wrotkach w Trzebińskim Parku Rozrywki w Myślachowicach. Wtorek to szereg atrakcji w centrum nauki i zabawy "Bajka Pana Kleksa" w Katowicach. W trakcie zwiedzania tego magicznego miejsca czekały na nas ważne zadania m.in.: odnalezienie czarodziejskich przedmiotów Profesora Kleksa, poszukiwanie Królowej Aby, kleksografia, czy udział w rozwiązywaniu zagadek ekologicznych. W "Warsztatach szytych na miarę" nie tylko uczyliśmy się szycia igłą, ale również pieczenia pizzy i piaskowych babeczek. Po degustacji i uszyciu misiaków, wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych w sali gimnastycznej. W czwartek pojechaliśmy do Biblioteki Miejskiej w Krzeszowicach, gdzie obejrzeliśmy film pt. "Czerwone krzesło", a po projekcji przeszliśmy spacerkiem do "Kopalni Talentów", gdzie mogliśmy pograć w gry planszowe i poćwiczyć na dmuchanych piłkach. W piątek 16 lutego zwiedzaliśmy pracownie artystyczne Rodziny Sieków w Siedlcu. Później w trakcie warsztatów plastycznych, które poprowadziła p. Anna Siek, mogliśmy spróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych, a wykonane przez nas grafiki okazały się prawdziwymi dziełami sztuki. Ten pierwszy tydzień ferii minął bardzo szybko. Teraz czas na odpoczynek:-)

• KOLEJNY ROK Z WOŚP

• Nasza szkoła od wielu lat angażuje się w zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w tym roku uczniowie klasy VIII i VII Marika Masłowska i Kuba Krząścik kwestowali jako wolontariusze w naszej miejscowości uzyskując rekordowy wynik. Dziękujemy  wszystkim za wsparcie akcji.

• KOSMICZNA WYPRAWA DO ALVERNIA PLANET

•

W piątek 19 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali największe i najnowocześniejsze studio filmowe w Polsce. Zwiedzanie studia obejmowało:

• Prezentację unikalnej na skalę światową architektury studia Alvernia Planet;

• Spacer przeszklonymi łącznikami i tajemniczymi korytarzami;

• Wizytę w jednej z 2 największych hal zdjęciowych kompleksu Alvernia Planet, gdzie powstało wiele produkcji filmowych, reklamowych oraz wydarzeń artystycznych;

• Wizytę w wyjątkowym kinie, gdzie w przestrzeniach z certyfikatem Dolby Premier odbywa się postprodukcja dźwięku w filmach;

Wzięliśmy również udział w warsztatach edukacyjnych poświęcone produkcji filmowej, które dostarczyły nam odpowiedzi na wiele pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi:

• Czym jest plan filmowy i kto jest kim na planie dużej produkcji;

• Czym zajmuje się pion scenograficzny i jak powstaje scenografia do filmu;

• Jak tworzy się efekty specjalne – czyli jak pokazywane jest na ekranie to, czego w normalnych warunkach sfilmować się nie da;

• Jak wygląda praca kaskaderów podczas kręcenia scen walk, wypadków, pościgów, czy upadków z dużej wysokości;

• Jak wygląda realizacja profesjonalnego udźwiękowienia filmu w certyfikowanym studiu najwyższej jakości.

Mieliśmy okazję zobaczyć zwiastun filmu pt. "Akademia Pana Kleksa" będąc dokładnie w tej hali, gdzie kręcono sceny z udziałem Pana Kleksa. Niestety wewnątrz studia nie mogliśmy robić zdjęć. Jednak na pamiątkę wizyty zostaliśmy fotograficznie „teleportowani” w różne ciekawe miejsca.