• PAMIĘCI KS. TADEUSZA...

• ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ... (*)

"...czasem niezapisana kartka

może być bardziej wymowna

byleby w jej rogu odcisnąć

własne serce"

"Kartka", T. Isakowicz-Zaleski

Nasza szkoła również przyłączyła się do uroczystości pogrzebowych śp. Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, Prezesa Fundacji im. Brata Alberta. 17 stycznia 2024 r. w Radwanowicach wspólnie z uczniami z Integracyjnej Szkoły Podstawowej oraz podopiecznymi Fundacji, wzięliśmy udział w czuwaniu modlitewnym. W ten sposób pożegnaliśmy duchownego, opiekuna niepełnosprawnych, pisarza, poetę, publicystę, działacza społecznego, zasłużonego dla środowiska Kresowian i polskich Ormian. Nasza szkoła była współorganizatorem Ogólnopolskich Konkursów Kresowych, których głównym pomysłodawcą i mentorem był właśnie Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W tym roku również będziemy organizatorami konkursu o Kresach, bo tego życzył sobie Ksiądz Tadeusz.

W dniu ostatniego pożegnania ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, znalazł się dla naszej szkolnej społeczności czas na zadumę i refleksję. Starsi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym pamięci zmarłego 9 stycznia Wielkiego Człowieka, który swoje życie poświęcił dla innych walcząc o prawdę, godność, sprawiedliwe traktowanie i szacunek. Wykorzystując 18 rocznicę śmierci innego kapłana, poety ks. Jana Twardowskiego, pamięć ks.Zaleskiego uczcilismy m.in. słuchając jego wierszy w wykonaniu uczniów kl.VIII oraz minutą ciszy.

• DZIEŃ SENIORA

•

Dzień Babci i Dziadka już za nami. W naszej szkole obchodziliśmy te święta tradycyjnie w postaci Dnia Seniora. Gospodarzami tego wydarzenia byli młodsi uczniowie z klas I, II i III. Przygotowali oni pod opieką swoich wychowawczyń program artystyczny dla ukochanych Babć i Dziadków, chociaż na sali nie zabrakło w tym dniu także innych członków rodziny. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu klasy II. Następnie przenieśliśmy się do czasów młodości naszych Seniorów - czyli do lat 80. Uczniowie klasy III przygotowali inscenizację jak poznali się dziadkowie. Całość zakończyła prezentacja wiersza Juliana Tuwima "Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy I. Po części ogólnej odbył się poczęstunek, a Seniorzy otrzymali upominki w postaci kolorowych bombek z życzeniami. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Zapraszamy za rok!!!

• "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA..."

•

W piątek, 22 grudnia w naszej szkole zapanowała świąteczna i wyjątkowa atmosfera. Uczniowie wszystkich klas oraz przedszkola zasiedli nie jak zwykle w ławkach, ale przy jednym, dużym stole wigilijnym. Składali sobie życzenia, a także spożywali świąteczne potrawy. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, aby obejrzeć przygotowane przez klasę 2 jasełka oraz wspólnie kolędować. Tak przeżyliśmy ten rozpoczynający świąteczną przerwę dzień. Na zakończenie pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia, które zanieśliśmy do swoich domów.

Reportaż z wydarzenia